Zarejestruj się za darmo, aby wziąć udział

Olga Pilarska-Siennicka
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Od wielu pokoleń Warszawianka. W szkole podstawowej i średniej trenowała szermierkę – floret, co nauczyło ją strategicznego myślenia. Studiowała Zarządzanie w „The Polish Open University”, a następnie Politologię w zakresie Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę magisterską obroniła w 2000 roku pod kierunkiem prof. Włodzimierza Anioła. W Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzania w Administracji Publicznej. Ponadto w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej ukończyła studia ExecutiveMaster of Business Administration (EMBA).

W 2001 r. swoją karierę zawodową związała z Urzędem  m.st. Warszawy. Najpierw w Wydziale Promocji Zdrowia i Pomocy Społecznej następnie w Biurze Polityki Zdrowotnej w Wydziale Profilaktyki i Promocji Zdrowia jako inspektor, główny specjalista oraz od 2007 roku jako Naczelnik tego Wydziału. Od 2019 r. była Zastępcą Dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej, a w maju 2021 roku w Prezydent m.st. Warszawy powierzył jej funkcję pełnienia obowiązków Dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej odpowiadającego za nadzór nad 10 szpitalami i 12 podmiotami lecznictwa otawrtego.

Od 2006 roku bierze czynny udział w organizacji zabezpieczenia medycznego związanego z obchodami kolejnych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego. Nieprzerwanie od 2013 roku jest członkiem Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego, pełniła funkcję Przewodniczącego Rady Społecznej SPZZLO Warszawa-Żoliborz, a od października 2021 roku zasiada w Radzie Nadzorczej Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego sp. z o.o. 

 

Skip to content